Ziraat Bankası Ürünlerine Yönelik Hayat Sigortaları


Konut Kredisi Hayat Sigortası

Ziraat Bankası’dan konut kredisi ve ipotekli bireysel finansman kredisi (nakit blokaj karşılığı kredi kullanan kredi müşterileri hariç) kullanan 18-70 yaş arasındaki müşterilerin sigorta süresi içinde hayatını kaybetmesi halinde, Ziraat Bankası’na olan borcunun kapatılmasını amaçlayan bir hayat sigortasıdır. Borç kapatıldıktan sonra geriye kalan sigorta tazminat bedeli sertifikada belirtilen lehtar(lar)a ödenir.

Kredili Mevduat Hayat Sigortası

Ziraat Bankası şubelerinden kredili mevduat hesabı açılarak hesabı kullanmaya başlayan 18-75 yaş arasındaki müşterilerin sigorta süresi içinde hayatını kaybetmesi halinde, Ziraat Bankası’na olan borcunun kapatılmasını amaçlayan bir hayat sigortasıdır. Borç kapatıldıktan sonra geriye kalan sigorta tazminat bedeli sertifikada belirtilen lehtar(lar)a ödenir.

Tarımsal Krediler Hayat Sigortası

Ziraat Bankası şubelerinden tarımsal kredi kullanan 18-70 yaş arasındaki müşterilerin sigorta süresi içinde hayatını kaybetmesi halinde, Ziraat Bankası’na olan borcunun kapatılmasını amaçlayan bir hayat sigortasıdır. Borç kapatıldıktan sonra geriye kalan sigorta tazminat bedeli sertifikada belirtilen lehtar(lar)a ödenir.

Taşıt Kredisi Hayat Sigortası

Ziraat Bankası şubelerinden taşıt kredisi (nakit blokaj karşılığı kredi kullanan kredi müşterileri hariç) kullanan 18-70 yaş arasındaki müşterilerin sigorta süresi içinde hayatını kaybetmesi halinde, Ziraat Bankası’na olan borcunun kapatılmasını sağlayacak bir teminat tutarı ile düzenlenen hayat sigortasıdır. Borç kapatıldıktan sonra varsa geriye kalan sigorta tazminat bedeli sertifikada belirtilen lehtar(lar)a ödenir.

Tüketici Kredileri Hayat Sigortası

Ziraat Bankası şubelerinden tüketici kredisi (nakit blokaj karşılığı kredi kullanan kredi müşterileri hariç) kullanan 18-75 yaş arasındaki müşterilerin sigorta süresi içinde hayatını kaybetmesi halinde, Ziraat Bankası’na olan borcunun kapatılmasını sağlayacak bir teminat tutarı ile düzenlenen hayat sigortasıdır. Borç kapatıldıktan sonra varsa geriye kalan sigorta tazminat bedeli sertifikada belirtilen lehtar(lar)a ödenir.

Bu Sigortayı Nasıl Satın Alabilirim?

  • Ziraat Bankası şubelerinde bulunan Bireysel Emeklilik uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.
  • 0850 222 97 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak size en yakın Bireysel Emeklilik Uzmanımıza nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz.